Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte

Kategorie

 

                   
INFOLINKA + 420 800 524 824

PO-PA 8-17, SO 8-11

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 3 773 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 3 750 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 18 140 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 3 990 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 17 490 Kč
dodání 3 - 10 dní

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 850 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 12 800 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 3 773 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 1 090 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 4 737 Kč
dodání 3 - 10 dní

NOVINKY

arr3Jak vybrat správnou postel?    Postel tvoří tři základní komponenty, a proto byste měli věnovat jejich výběru a kvalitě... arr3Jak vybrat pohovku/válendu?Ať vybíráte pohodlné a úměrně veliké sezení do kanceláře, recepce, firmy anebo bytu, pohovka je pro...

KONTAKTY

Nábytek Migro
Na Kuchyňce 125
284 01, Kutná Hora
tel: +420 800 524 524
migro(a)migro.cz

 

 

 Jak vybrat správnou postel?

 

 

Postel tvoří tři základní komponenty, a proto byste měli věnovat jejich výběru a kvalitě značnou pozornost. Jedná se o rám postele, rošt a matraci, přičemž všechny části by měly být vzájemně kompatibilní.

RÁM POSTELE

Rám postele slouží pro uchycení roštu a matrace, proto by měl být bytelný a z kvalitních materiálů. Navíc rám vytváří celkový vzhled postele.

 • Délka a šířka postele kopírují tělesné rozměry a hmotnost. Šířka lůžka by se měla odvíjet od šířky ramen při poloze na zádech. Minimální délka lůžka se vypočítá tak, že k výšce člověka připočtete tzv. patní prostor, což odpovídá délce nataženého chodidla, přibližně 25 cm.
 • Hygienické minimum výšky postele je 25 cm nad podlahou, proto byste měli volit alespoň 30 cm. Dobrý standard je 40 až 50 cm, pro starší a méně pohyblivé osoby až 60 cm. Výška postele je důležitá nejen kvůli pohodlnému vstávání, ale hlavně zajištění odvětrávání spodní části lehací plochy.
 • Tloušťka jednotlivých dílů bočnic, stranic a čel by měla být minimálně 25 mm. Stabilitu a pevnost postele ovlivňuje i počet dílů, ze kterých se postel skládá. Vyhněte se proto „stavebnicovým“ postelím.
 • Postel by měla mít čelo, které poslouží nejen jako zarážka polštáře, ale zároveň vás chrání před průvanem.

ROŠT

Hlavní funkcí roštu je rovnoměrně rozložit zátěž matrace, zajistit správné odvětrávání matrace
a podpořit správnou ergonomii těla. Pokud zvolíme vhodný a kvalitní rošt, tak na rozdíl od matrace jej není třeba měnit, jeho životnost je neomezená.

 • Každé lůžko má mít svůj vlastní rošt.
 • Pokud pořizujete postel, kde je napevno očalouněný rošt s matrací, počítejte, že postel se rychleji opotřebí. Matrace se poté nedá otáčet, rychleji se proleží a nemůžete ji vyměnit za novou.
 • V současné době se můžete setkat se třemi typy postelových roštů, a to laťkovým, křidélkovým a lamelovým.
 • Laťkový rošt je cenově nejdostupnější a má dlouhou životnost. Jeho nevýhodou je nulová pružnost, která zvyšuje i opotřebení matrace. Křidélkový nebo také talířový rošt s velkým množstvím bodových  křidélek/destiček nabízí nejširší variabilitu nastavení dle křivek těla, je ale nejdražší.
 • Zlatou střední cestou jsou pak lamelové rošty. Čím větší počet lamel, tím lépe. Optimálněji rozloží váhu a přizpůsobí se ergonomii těla. Pokud u 200cm roštu napočítáte 28 lamel, našli jste velmi kvalitního pomocníka pro zdravý spánek.
 • Standartní tloušťka lamel je 8 mm, někteří výrobci  jsou schopní tloušťku zvýšit na 12 mm( tyto postele má´me v nabídce i firmy BLANAR
 • Pátrejte i po speciálních vylepšeních, jako jsou ramenní kolébka nebo zdvojený počet lamel v bederní oblasti s posuvným jezdcem, jež ovlivňují jejich pružnost. Uchycení lamel do výkyvných kapes zvyšuje pružnost lamel po celé jejich šířce a rošt se lépe přizpůsobí matraci a zároveň odolává prudké jednorázové zátěži.
 • Z hlediska fyzické kondice, váhy, financí a dalších preferencí se u dalšího kroku výběru ideálního roštu budete muset rozhodnout mezi pevnou, mechanickou, či elektrickou variantou roštu.
 • Aktuálním hitem v západních zemích jsou tzv. box-springy, postele s odlišným zpracováním – bez spodního roštu. Ten se výrobcům postelí podařilo nahradit a vylepšit pružinovou matrací v postelovém rámu, která rošt plně zastupuje a zachovává si jeho vlastnosti.

MATRACE

V průměru se člověk za noc na matraci 80x otočí, nezdráhejte se na prodejně postel i s vybranou matrací vyzkoušet včetně změny poloh těla.

 • Při výběru se zaměřte na její materiál, nosnost a odvětrávání.
 • Platí nepřímá úměra, čím slabší matraci pořizujeme, tím spíše vybírejme kvalitnější rošt.
 • Ne na každý rošt se hodí každá matrace.
 • Matrace musí podepírat tělo, aby člověk při obracení ve spánku vydával minimum energie.
 • Měla by kopírovat tvar vašeho těla v poloze na zádech i na boku. Páteř by díky ní měla být v jedné rovině. Páteř by se tvaru matrace nikdy neměla přizpůsobovat.
 • Snímatelný pratelný potah přispívá k větší hygieně. Pro delší životnost matrace je vhodné čas od času při výměně povlečení matraci otočit, snížíte její proležení.
 • Pocení člověka během spánku významně snižuje životnost matrace a nelze jeho dopady úplně omezit. Z hygienického hlediska bychom tedy měli měnit matraci po pěti až deseti letech.
 • V obchodech se můžete setkat z pružinovými matracemi, matracemi z různých typů pěn (PUR pěny – molitanové, HR pěny – z vysoce pružných pěn, z tzv. líných pěn, které jsou kombinací dvou předchozích), latexových nebo jejich různých kombinací. Každá z nich má jiné vlastnosti a hodí se na jiný druh roštu.

 

NzFlMT