Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte

Kategorie

 

                   
INFOLINKA + 420 800 524 824

PO-PA 8-17, SO 8-11

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 7 590 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 4 190 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 6 990 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 11 550 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 17 490 Kč
dodání 3 - 10 dní

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 12 800 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 850 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 3 773 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 4 737 Kč
dodání 3 - 10 dní
naše cena 187 Kč
dodání 3 - 10 dní

NOVINKY

arr3Jak vybrat správnou postel?    Postel tvoří tři základní komponenty, a proto byste měli věnovat jejich výběru a kvalitě... arr3Jak vybrat pohovku/válendu?Ať vybíráte pohodlné a úměrně veliké sezení do kanceláře, recepce, firmy anebo bytu, pohovka je pro...

KONTAKTY

Nábytek Migro
Na Kuchyňce 125
284 01, Kutná Hora
tel: +420 800 524 524
migro(a)migro.cz

 

 

 


VŠEOBECNÉ INFORMACE O NÁBYTKU

 

 

VŠEOBECNÉ INFORMACE O ÚDRŽBĚ, ČIŠTĚNÍ A POUŽÍVÁNÍ NÁBYTKU A SEDACÍCH SOUPRAV

 

Dodržením níže uvedených  pokynů a doporučení dosáhnete dlouhodobého udržení výrobku v dobrém stavu a tím se splní naše přání, aby Vám výrobek co nejdéle sloužil.

 

 U zboží nebo dílů, k nimž je přiložen návod k použití a ošetřování přímo od výrobce nebo dovozce se řiďte pokyny v něm uvedenými. U ostatního zboží se řiďte následujícími doporučeními a pokyny.

 

 1. Obecná pravidla

 

 1.  Čištění nábytku či textilie provádějte pravidelně a pouze s přípravky, které jsou k tomu určeny.
 2.  Nábytek umístěte do vzdálenosti větší než 1 metr od aktivních zdrojů tepla, jako např. topná tělesa, radiátory, sporáky, sluneční paprsky, atp.
 3.  Nábytek nepoužívejte v místnostech s velkou vlhkostí vzduchu (nad 70%).
 4.  Skříňový nábytek je třeba chránit před mechanickým poškozením, které může být způsobeno např.: poškrábáním, odřením, proražením, atp.
 5.  Čalouněný nábytek chraňte před mechanickým poškozením, které může být způsobeno např.: sedáním na horní část podhlavníku nebo opěráku, stáním (sedáním) na loketních opěrkách, hranách opěradel, na jednotlivých dřevěných lištách, pružících výsuvných šuplících, dále rozražením ložní skříně umístěním nadměrného objemu ložního prádla, atp.
 6.  Na závady vzniklé v důsledku mechanického poškození, odst. 1. body e), f), se záruka nevztahuje. g) Nábytek ustavte vždy na rovnou podlahu. h) Některé vysoce jakostní velurové látky mění odstín podle dopadu světla. Vypadá to tak, jako by měly různé odstíny (nejvíce u rohových sedaček). Toto je charakteristická vlastnost látek a není důvodem k reklamaci.
 7.  K běžné údržbě potahových látek stačí čas od času pročistit vnější povrch čalounění měkkým kartáčem na oblečení nebo vysát vysavačem s hubicí na čalounění.
 8.  Čerstvě vzniklé skvrny ihned odstraňte následujícím způsobem: čistěte měkkým bavlněným hadříkem namočeným ve vlažné vodě, a to krouživými pohyby bez vyvíjení většího tlaku. Vlhká místa po vyčištění nechte vyschnout. Nepoužívejte fén. Pokud je to třeba, opakujte předchozí postup.
 9.  Na nemizející skvrny můžete použít mýdlovou vodu. Bezprostředně po vyschnutí vyčištěná místa pročesejte kartáčem na oblečení.
 10.  POZOR: velký tlak při čištění nábytku může způsobit rozjasnění barev. Buďte opatrní, na málo viditelných místech nábytku proveďte nejprve zkoušku, jak se chovají barvy po čištění. Doporučujeme používat čisticí prostředky dostupné na prodejně Nábytek Migro Kutná Hora .Ostatní čisticí prostředky mohou být použity pouze na vlastní odpovědnost uživatele.

 

 

 1. Čalouněný nábytek

 

Nový čalouněný nábytek je takzvaně "tupý" neboli "předpružený". Potahový materiál, PUR pěny a jiné použité materiály vykazují určité napnutí a tuhost, které používáním vždy, v závislosti na konkrétním materiálu, do určité míry povolí. Proto doporučujeme všechny části nové sedací soupravy využívat rovnoměrně. Pokud jsou jednotlivé sedací plochy rozdílně namáhané, muže to mít za následek trvalé rozdíly ve tvrdosti a vzhledu čalouněného nábytku.

 

Vlastnosti, které nejsou předmětem reklamace:

 

V případě pevnějších tkanin mohou nastat potíže s rozkladem u funkce spaní, u bočního otevírání taburetů a při polohování záhlavků nebo loketních opěrek. Mohou se vyskytnout rozdíly ve stupni tvrdosti a pružnosti jednotlivých prvků nábytku (polštáře, opěráky, sedáky), vyplývající z použití tkanin, rozdílné velikosti nebo použití konstrukčního řešení (např. funkce rozkladu, úl. prostor). Zvuky vycházející ze spojů u kovových konstrukcí (např. panty) jsou přirozenou vlastností při používání tohoto materiálu. Prezentované vzorníky tkanin, kůží a dřev je potřeba brát jako vzorky, jenž mohou mít od skutečně dodaných materiálů nepatrně odlišný odstín či vzhled. ( viz obchodní  podmínky)

 

2.1. Čalouněný nábytek s nesnímatelným potahem

 

 1. a) Čalounění pravidelně a pečlivě zbavujte prachu, nejlépe luxováním. POZOR ! Při použití vysavače s vysokým výkonem může docházet k vytahování výplně skrz vrchní tkaninu. Doporučujeme snížit výkon vysavače nebo otevřít otvory pro přisávání falešného vzduchu.
 2. b) Na lehké znečištění použijte čistou houbu navlhčenou v mýdlovém roztoku. Na větší nečistotu používejte čisticí prostředky určené na čalouněný nábytek, které můžete zakoupit v síti prodejen Jamall-cz a.s.. Proveďte nejprve zkoušku stálosti barev na kousku skryté látky. Naneste malou část přípravku, který setřete bílým hadříkem. Jestliže látka změnila barvu či strukturu, tento přípravek nepoužívejte. Dále postupujte dle návodů výrobců, které jsou u čisticího přípravku. V případě většího znečištění nechte vyčistit strojově.

 

 

 

2.2. Čalouněný nábytek se snímatelným potahem

 

 1. a) Potah perte ve vlažné vodě s teplotou do 30° C. Lehce vyždímejte a zvolna sušte. V případě většího znečištění nechte vyčistit strojově.

 

 1. Nábytek z eko-kůže

 

 Jedná se o materiály imitující kůži, které jsou vyrobeny na bázi bavlny (podklad), vrchní vrstva je provedena z polyuretanu. Eko-kůže je levnější než přírodní kůže, je prodyšná, vcelku snadno se udržuje. Oproti přírodní kůži má však kratší životnost. Jakékoliv znečištění (zejména olejem, tukem a inkoustem) musí být ihned odstraněno, k čemuž použijte čistou houbu nebo jemný hadřík navlhčený v mýdlovém roztoku. V žádném případě nepoužívejte hrubší kartáč, došlo by k nenávratnému poškození. Taktéž nepoužívejte rozpouštědla, chloridy nebo vosková leštidla. Použití nesprávných přípravků narušuje vrchní vrstvu eko-kůže a může docházet k jejímu „odlupování“. Na poškození nesprávným ošetřováním se nevztahuje reklamace. POZOR: reklamace se nevztahuje na obarvení od jeansů nebo jiných textilií, taktéž od přelivů a barev na vlasy. Na větší znečištění použijte čisticí prostředky určené přímo na eko-kůži. Čisticí prostředky na eko-kůži můžete zakoupit na prodejně Nábytek Migro

 

 1. Kožený nábytek

 

 Kůže je přírodní materiál. Pokud chcete zachovat přirozený vzhled co nejdéle, používejte přírodní čisticí prostředky. Kůži pečlivě zbavujte prachu. Na lehké znečištění použijte čistou houbu navlhčenou v mýdlovém roztoku. Na větší znečištění použijte čisticí prostředky určené přímo na kůži. Čisticí a ošetřující prostředky na kůži můžete zakoupit v síti prodejen Jamall-cz a.s.. Správným a pravidelným ošetřováním prodloužíte životnost kůže.

 

 1. Masivní nábytek

 

5.1. Masivní nábytek s nelakovaným dřevem

 

 Otírejte vlhkým hadříkem. Na skvrny použijte jemný čisticí prostředek, mýdlový roztok a jiné čističe k tomu určené. 

 

5.2. Masivní nábytek s lakovaným dřevem

 

 Otírejte vlhkým hadříkem s použitím tekutých čisticích prostředků, které neobsahují čpavek a které doporučuje výrobce. Po vyčištění osušte. Čisticí prostředky na masivní dřevo můžete zakoupit v síti prodejen Jamall-cz a.s.

 

 1. Nábytek z lamina - povrch folie

 

Otírejte vlhkým hadříkem s tekutými čisticími prostředky, které jsou pro tento nábytek určeny. Potom osušte. Čisticí prostředky na nábytek z lamina můžete zakoupit na prodejně Nábytku Migro, Kutná Hora

 

 1. Záruka se nevztahuje na:

 

 1.  vady, poškození a kvantitativní nedostatky částí a doplňků v nábytku již smontovaném, před prodejem, viditelné při koupi.
 2.  poškození vzniklá důsledkem nevhodného (neopatrného) převozu, přenášení, montáže
 3.  na poškození vzniklá po prodeji důsledkem vyšší moci
 4.  poškození vzniklá důsledkem nevhodného nebo neshodného se zásadami používání, uchovávání a ošetřování nábytku.
 5.  poškození vzniklá opravami a úpravami nábytku provedená kupujícím nebo na jeho zakázkový požadavek.
 6.  závady a poškození, jejichž důsledkem byla snížena cena výrobku při jeho koupi.
 7.  rozdíly odstínů mezi jednotlivými výrobními partiemi (šaržemi).
 8.  

 

 1. Záruka se dále nevztahuje na:

 

 1.  přirozené opotřebení nábytku běžným užíváním (např. u potahových materiálů, u dřevěných a kovových prvků vlivem světla), na poškození vzniklá díky nevhodnému umístění (např. vyblednutí potahů vlivem slunečního světla), na poškození vzniklá nesprávným užíváním, na násilnou manipulaci.
 2.  poškození, jako např. zátrhy, odřeniny, škrábance, popáleniny na potahu, zabarvení fixem či jakoukoliv jinou chemikálií na potahových materiálech.
 3.  vady vzniklé špatným skladováním a nevhodnou dopravou, na používání v jiném prostředí, než jsou běžné pokojové podmínky.
 4.  mírné zvlnění potahových materiálů, které vzniká jejich protažením při běžném používání nebo poklesem vnitřních tvarovacích materiálů po několikaměsíčním používání.
 5.  změny v lesku a odstínu u potahových materiálů v průběhu používání nábytku
 6.  na toleranční změny velikosti jednotl. prvků čalouněného nábytku. Rozměry jsou uváděny vnější, s tolerancí 50 mm/díl.
 7.  na závady vzniklé nevhodným způsobem používání u mechanicky či elektricky polohovatelných křesel, pohovek aj. Na polohovatelné části sedaček se např. nesmí sedat, stoupat, skákat atp.

 

 

 Nábytek Migro

 

V Kutné Hoře  25.5.2018

MjdiZTYxN